Biržų evangelikų reformatų bažnyčioje šį penktadienį 18 val. vyks vargonų muzikos maestro iš Jungtinių Amerikos Valstijų, dr. William H. Bates koncertas. Dr. W. H. Bates yra įgijęs vargonų, bažnytinės muzikos ir muzikos bakalauro laipsnius, muzikos magistro laipsnį bei vargonų daktaro laipsnį. Savo muzikinės kaip atlikėjo karjeros metu dr. Bates koncertavo ir vedė užsiėmimus įvairiose JAV bažnyčiose. Jis taip pat koncertavo Europoje - Paryžiaus Dievo motinos katedroje ir Karaliaus koledže (King‘s College) Kembridže, Anglijoje.

Kritikai vienbalsiai giria dr. Bates pasirodymus: “Jis yra ekspertas vargonų valdyme... Nepriekaištingai atlieka sudėtingus kūrinius”; “Jo programa išsiskyrė iš visų kitų per kelis metus čia vykusių koncertų! Žadą atimantis muzikalumas“; „Nepriekaištingas pasirodymas“ (Indianapolis, Indiana); „Retai kada išgirsi tokius techninius sugebėjimus“; „Virtuoziškumas, tobulumas ir artistiškumas“ (Vašingtonas, D.C.)

Prieš pradedant dirbti Vakarų Floridos universitete, dr. Bates mokė Indianos universitete. Vėliau, nuo 1978m. iki tol, kol išėjo į pensiją 2011m.,  jis Pietų Karolinos universitete dėstė muzikos istoriją ir vargonų specialybę. Kaip buvęs studentas, 2012 jis gavo Oswald Gleason Ragatz Pasižymėjusio Vargonininko Apdovanojimą, kurį suteikė tarptautinį pripažinimą turinti Indianos universiteto Jacobs muzikos mokykla.

Be to, kad dr. Bates daug kur savanoriauja, jis ir toliau siekia tirti ir publikuoti savo darbus bei muzikines kompozicijas. Šiuo metu jis baigia daugiau nei 2 val. trukmės muzikinį darbą, pavadinimu „Jėzaus Nazariečio kančia“. Taip pat jis dirba prie ilgai atidėto tyrimo, ieškant originalių XVIII a. vargoninės muzikos šaltinių.

InfoRef_LT