Devyni patarimai tiems, kurie nori mesti tarnavimą

Spausdinti

Didžiausios pasaulyje krikščioniškų išteklių bibliotekos „LifeWay Christian Resources" vadovas Tomas Raineris pasidalijo mintimis apie tai, kaip kovoti su mintimis mesti tarnavimą.


„Sykį vienas pastorius manęs paklausė, ar man tarnaujant ganytoju kada nors buvo kilusi mintis viską mesti. Šis klausimas mane beveik prajuokino. Atsakiau greitai ir sąžiningai: „Taip, maždaug kartą per savaitę".

Jeigu tarnaujate bažnyčioje ir niekada nesvarstėte galimybės viską mesti, jūs priklausote mažumai. Žinoma, būna ir toks laikas, kai iš tiesų reikia pasitraukti. Tačiau jeigu noras pasitraukti kyla dėl esamų sunkumų, su kuriais ganytojai nuolat susiduria, norėčiau pasidalyti keliomis mintimis, kurios, galbūt, padės jums persigalvoti.

1. Daugelis audrų greitai praeina. Galiu atsiminti daugybę atvejų, kai atrodė, kad visas pasaulis yra prieš mane. Tačiau nepraėjus nė savaitei audros nurimdavo. Daugelis dalykų, kurie šiandien atrodo kritiniai, po kurio laiko paliks tik miglotus atsiminimus.

2. Galbūt problema slypi ne jumyse. Kritikai ir jums nepritariantys asmenys jumyse tiesiog rado tinkamą taikinį. Gal jie nepatenkinki visai ne jumis, tiesiog jūs tarnaujate matomoje vietoje, taigi problemą galima suversti ant jūsų. Taigi, galimas daiktas, kad problema slypi ne jumyse, o kažkur kitur.

3. Dauguma bažnyčios narių jus palaiko. Tiesa, būna atvejų, kai pastorius iš pareigų pašalina kerštingi ar suklaidinti asmenys, tačiau dažniausiai mažuma neturi valdžios. Tad atminkite, kad dauguma bažnyčios narių tikriausiai jus myli ir palaiko.

4. Atminkite savo pašaukimą. Tikriausiai jūs puikiai prisimenate tą laiką, kai Viešpats jus pašaukė tarnauti ir atvedė į šią bažnyčią. Nepamirškite šio pašaukimo. Visą laiką turite jo laikytis.

5. Tie, kurie tarnauja ilgą laiką, mato geresnių dienų. Kartais tam, kad pelnyti bažnyčios narių palankumą, turi praeiti ne vieni metai. Viena iš dovanų, kurių reikia ganytojui, - pastovumas.

6. Jeigu kenčia vienas bažnyčios narys, kenčia ir kiti. Jūs irgi esate bažnyčios narys, taigi, deja, kitų asmenų kartėlis bei skausmas gali būti nukeiptas į jus.

7. Kitose bažnyčiose padėtis ne ką geresnė. Daugelis tarnautojų kenčia nuo sindromo „kaimyno žolė žalesnė". Jie eina iš bažnyčios į bažnyčią stengdamiesi rasti tokią, kurioje nebūtų problemų, kritikos ir sunkių situacijų. Bet tokios bažnyčios nėra.

8. Daugelį tikinčiųjų liūdina kultūriniai pokyčiai. Jie prisimena „senus gerus laikus", kai kur kas daugiau žmonių lankė bažnyčią, o pokyčiai buvo minimalūs. Jie nusivylę, bijo, ir priežastį dažnai perkelia į jus.

9. Dievas su jumis. Žinau, kad teoriškai jūs su tuo sutinkate, tačiau jums reikia dar kartą pamąstyti ir pritarti tam ir praktiškai. Dievas jus pašaukė, Dievas jus myli. Jis jūsų nepaliks.

Raginu apie tai pamąstyti pastorius ir visus kitus asmenis, kuriems tarnavimas bažnyčioje taip pat yra darbas. Tarnauti bažnyčioje gali būti sunku. Tačiau jūs buvote pašauktas tarnauti net patiems „mažiausiems" ir netgi jei jie taps didžiausiu galvos skausmu.

Straipsnis paimtas iš www.btz.lt