Viktorija Liauškaitė

Tuojau po Naujųjų, sausio 5-ąją, Vilniuje duris atvers Krikščioniškas vaikų darželis. Jo atidarymo džiaugsmais ir rūpesčiais dalijasi Vilniaus evangelikų reformatų parapijos klebonas ir šio darželio steigėjo atstovas kun. Raimondas Stankevičius.

Kunige Raimondai, kokios priežastys paskatino įkurti būtent tokį vaikų darželį?

Niekam ne paslaptis, kad Bažnyčia „sensta". Dievo surinkime dažniau sutinkame garbaus amžiaus žmones. Norint, kad Bažnyčia „atjaunėtų", turime rasti būdų – žodžių, veiksmų, kurie rastų atsaką jaunimo protuose ir širdyse. O pradėti reikia... nuo pradžių - mažiausių Dievo kūrinėlių. Pagrindinis Reformacijos šūkis - grįžti prie ištakų. Manau, pats metas ir mums, krikščionims, atsinaujinti: kloti tikėjimo pagrindus, sėti vaikų širdyse meilę Dievo žodžiui, šviesai.

 

Kada idėja virto realybe?

Kun.Raimondas Stankevičius su žmona DžiuljetaPrieš penkerius metus, Reformatų bažnyčios Sinodo metu, gimė idėja, kad reiktų tokio - kriškčioniškas verybes puoselėjančio vaikų darželio. Sinode buvo svarstomas senelių namų statybos klausimas. Galvoje sukirbėjo mintis, kad mums, ko gera, pirmiausia reikia vaikų darželio. Dar po kelių metų, 2012-aisiais, įsteigėme viešąją įstaigą „Krikščioniškas vaikų darželis", kurios steigėjas yra Lietuvos evangelikų reformatų Sinodas. Tačiau glaudžiai bendradarbiaujame ir su kitų konfesijų bažnyčiomis. Mus stipriai palaiko Vilniaus Tikėjimo Žodžio Bažnyčia. Darželis atviras visiems vaikams - ir krikščionių tėvų, ir ieškantiems tikėjimo tiesų. Teko nemažai laiko derėtis su Vilniaus miesto savivaldybe dėl tinkamų patalpų darželiui, buvo akimirkų, kai nelabai tikėjome mūsų sumanymo sėkme. Pagaliau, šią vasarą Pilaitėje pavyko išsinuomoti patalpas. Šiuo metu kaip tik vyksta baigiamieji remonto darbai. Darželį įrengėme Sinodo ir aukotojų, Bažnyčios partnerių iš Švedijos, Vokietijos lėšomis. Deja, jų nepakanka, todėl ir toliau esame priversti skolintis. Tokia jau pradžia.

Vis dėlto, ką reiškia „krikščioniškas" vaikų darželis ir kuo jis skiriasi nuo įprasto?

Labiausiai neįprasta bus tai, kad visi mūsų darželio darbuotojai - tikintys, praktikuojantys krikščionys. Tikiu, kad tuomet, kai dirba dori, atsakingi ir Dievą mylintys žmonės, jie noriai ir įtaigiai skleis Dievo Tiesą ir mūsų mažiausiems. Taip pat itin svarbus kriterijus darbuotojams - išsilavinimas. Darželio auklėtojos privalo turėti ikimokyklinio ugdymo specialisto išsilavinimą. Noriu pabrėžti, kad tai bus darželis, puoselėjantis bendrakrikščioniškas vertybes, neorientuotas į konfesines skirtybes.

Ar Lietuvoje yra daugiau krikščioniškų ar panašių vaikų darželių?

Žinau, kad vienas katalikiškas darželis yra Vilniuje, kitas - Kaune. Mano žiniomis, veikia evangelinių bažnyčių įkurti vaikų priežiūros dienos centrai. Tačiau iki šiol neturėjome krikščioniško-evangeliško vaikų darželio. „Krikščioniškas vaikų darželis" - vienintelis tokiu pavadinimu darželis Lietuvoje.

Nenuogąstaujate, kad bus tėvelių, kurie nesiryš leisti savo atžalų į tokį darželį, prisibijodami, kad jų vaikučiai bus be atvangos mokomi melstis, giedoti ir pan.

Ne, nenuogąstauju. Nemanau, kad 3 metų vaikui galima išdėstyti rimtas tikėjimo doktrinas. Šis darželis bus skirtas 3 - 6 metų amžiaus vaikams. Be abejonės, skleisime Gerąją Naujieną, Dievo Žodį per žaidimus, giesmeles ir, tikiuosi, tokiu būdu pasieksime mažųjų širdeles. Viliuosi, kad vaikai nuo mažumės išgirdę Dievo Žodį, pažinę Viešpatį, turės daugiau paskatų išlikti dorais, tikinčiais ir atsakingais žmonėmis visą gyvenimą.

*****

Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistės Vidmantos Kibirkštienės komentaras
Lietuvoje iš viso yra 688 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Ypatingai sudėtinga padėtis sostinėje, nes čia vaikų kasmet daugėja, o darželių, deja, nelabai. Vilniuje yra 125 darželiai ir 15 darželių-mokyklų. Sostinėje ne visiems vaikams užtenka vietų ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Vilniaus miesto savivaldybė spendžia susidariusią problemą steigdama naujas grupes ikimokyklinio ugdymo įstaigose, pertvarkydama patalpas, kurios buvo naudojamos ne pagal paskirtį. 2014 m. įkurtos 983 naujos papildomos vietos vaikams, taip pat planuojama, kad 2015 m. pradžioje apie 250 vaikų galės lankyti naują Santariškių lopšelį-darželį. Planuojama, buvusiose Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos patalpose įrengti 220 vietų vaikų lopšelį-darželį, suremontuotose Žolyno g. 47 patalpose papildomai sukurti 80 vietų. Žirmūnuose bus atidarytas naujas vaikų lopšelis-darželis „Ąžuolas" 220 vietų. Džiugu, jog šiemet į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes priimta 941 vaikų daugiau nei 2013 metais.

Kunigai

Tomas Šernas 8 655 43677 |
Rimas Mikalauskas 8 686 66383 |
Sigita Veinzierl 8 681 66661 |
Raimondas Stankevičius 8 655 43678 |
Tomas Sakas
(akadem. atostogose)
8 678 72960 |
Romas Pukys 8 650 50302 |
Juozas Mišeikis 8 606 09273 |

Senjoratas

Raštinės adresas

Pylimo g. 20-13,
LT-01118, Vilnius

Gen. superintendentas   8 655 43677
Vicesuperintendentas   8 655 43678
Kanclerė   8 673 04537
Buhalterė   8 671 38188

Skaityti plačiau...

 

 

 

Rekvizitai

Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčia - Sinodas
Identifikavimo kodas: 192100594
Adresas: Reformatų g. 3a, LT-41175 Biržai
Kontaktinis el. paštas: info[eta]ref.lt 
Telefonas: +370 450 35100
Banko kodas: 40100, AB DnB
Sąskaita: LT174010041300081376

Prisijungimas

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction