Jaunimas. Pats žodis budina emocijas. Gyvas, veržlias. O vyresnės kartos asmenims dar prisiminimus ir nostalgiją. Arba šios dienos rūpestį apie savo namų jaunuolį. Viename žodyje sutelpa daug patirties. Vienaip apie jaunimą rašytų medikas, kitaip policininkas ar psichologas, dar įvairiau apie jį parašytų poetas. Ką apie jį parašytų tėvai? O ką parašytų teologai? Ar iš vis galima parašyti, įrėminti ir pasakyti: „štai, ką parašiau, yra jaunimas". Manau, kad ne. Jaunimas yra kaip ir visi žmonės: yra žmonės. O žmogus - Dievo kūrinys, gebantis kurti ir gyventi laisvai. Dievuje. Kas davė laisvę, tas turi ir galią ją išsaugoti. Nes sumokėjo už ją brangiai - sava gyvybe ir krauju Jėzuje Kristuje.

Šioje svetainės dalyje, kairėje pusėje „kategorijose" sudėta medžiaga - tarsi atskiros nuotraukos iš gyvenimo apie jaunimo tarnystę mūsų parapijose ir organizacijose į kurias parapijų aktyvus jaunimas susiburia konkretiems tikslams. Neįmanoma visko užfiksuoti, aprašyti. Kviečiame pasidalinti savo patirtimi šioje dvasinės tarnystės srityje. Geri liudijimai, pavyzdžiai - pastiprina. Stengsimės daugiau čia talpinti straipsnių, kurie padėtų ugdyti krikščionišką jaunimo tarnystę. Stengsimės skaitytojui nušviesti mūsų - suaugusių, vaikų ir jaunimo patirtį bažnytiniame gyvenime. Jaunimo gyvenimas, kaip upė - nesustoja, keičiasi ir išlieka toks pats per amžius- jaunas, veržlus, tyras ir kartais naivus. Agresyvus ir bailus, tačiau visada - nuoširdus. O tikėjimo nuoširdumas ar nėra viena didžiausių brangenybių Kristaus Bažnyčioje?!

Ką galime įvardinti Bažnyčioje vaikais ir jaunimu? Kas yra dvasinė vaikų ir jaunino tarnyste?

Peršokę kūdikystės amžių, tampame vaikais. Tokiais esame neilgai, sutarkime, sąlyginai iki 10 metų. Prasideda ankstyvoji paauglystė, kuri taip pat tiksliai neapibrėžtai trunka ketverius metus. Į tai atsižvelgę, galime suskirstyti dvasinę tarnystę į mažesnes grupes: mažyliams, vaikams ir paaugliams (jaunių ir vyresnių) iš kurių išauga pilnamečiai jaunuoliai ir jaunuolės. Šie dažnai tampa aktyviausiais tarnystės dalyviais. Dar jauni, bet jau - stiprus pavyzdys mažyliams, vaikams ir jaunesniesiems broliukams ir sesėms - paaugliukams. Jaunimu galime įvardinti ir tuos, kurie senokai perlipo vis labiau „ilginamą" jaunimo amžių. Tai tie suaugę, kurie jau atsakingi ir savarankiški savo pragyvenime. Suaugę suvokti, jog patirtis, pareigos neturi trikdyti draugystės su jaunesniuoju Bažnyčios broliuku ar sese. Tuos, kurie išmoksta šeimoje būti savo vaikams ne tik tėvais, bet ir draugais. Vyresniaisiais broliais ir sesėmis Kristuje. Studentų terminais įvardijant, tai būtų Bažnyčios filisteriai. Trumpai tariant - per Žodį pašaukti būti Dievo vaikais.

Suprantame, kad jaunimas nėra privilegijuota „bažnytinė klasė". O skirdami jam dėmesį, skiriame ne tiek jiems, kiek per juos sau. Aukodami lėšas, laiką jaunimo tarnystei, kuriame ne ateitį, bet šiandieną. Ateities namai jau šiandien statomi ant vieno pamato, jau padėto, gerokai prieš mus - Jėzaus Kristaus. Dvasinė jaunimo tarnystė, tai ta pati dvasinė tarnystė Kristaus pašaukime. Ir joje labiausiai atsakingi tie, kuriems daugiausiai patikėta. Vyresniesiems ir pašauktiesiems jauniems. Komandai. Kaip senovės kariuomenėje: vyresnieji, tai - sunkieji pėstininkai ir kavalerija. Gerai ginkluoti, sunkūs ir stiprūs. Jie - smogiamoji ir gynybinė jėga. Jie - kariuomenės svoris. Tačiau, jie toli ir plačiai nemato. Jie reikalingi žvalgų, judrių, greitų dalinių. Jaunimas - tai lengvoji kavalerija - ulonai. Greiti, judrūs. Jie neturi šarvų, todėl be sunkios kavalerijos ar pėstininkų priedangos - jie bus greit išsklaidyti, tikslo nepasieks. Išmintingai ir vieningai veikiantys įvairūs kariuomenės daliniai - įvykdo vado užduotis ir laimi pergalę net prieš labai skaitlingą priešininką.

Dvasinė vaikų ir jaunimo tarnystė nėra tik darbas jaunimo maldos ir Biblijos studijų grupelėse. Nėra tik darbas sekmadieninėse mokyklėlėse ar vaikų ir jaunimo stovyklose. Ši tarnystė labiausiai matoma grupelėse, ten kur jaunimas susitelkia. Iki susitelkimo ar po jo, ši tarnystė labiausiai svarbi kasdienybėje. Namuose kur vaikai ir jaunimas gyvena, mokosi, studijuoja. Visos tiek jauno, tiek vyresnio žmogaus dvasinės dovanos yra vertingos šioje tarnystėje. Į ją pašaukti neturi amžiaus cenzo limito. Į ją pašaukti turi didelę atsakomybę prieš Viešpatį ir didėlį džiaugsmą po nuvargtų darbų Viešpatyje savo triūso vaisiuose.

 

 

„Daugiau nei pergalės" 2024 m.

Emilija Mikalauskaitė

Šiais metais nuo birželio 29 dienos iki liepos 6 dienos vyko jau vienuoliktą kartą organizuojama krikščioniška sporto stovykla Kėdainių rajone, Akademijoje.

Kadangi jau ne pirmi metai šioje stovyklje dirbu, tai manau, kad ši stovykla kiekvieną dalyvį ir vadovą paliečia asmeniškai - tiek dvasiškai, tiek fiziškai. Vaikai (ir vadovai) išbandė savo jėgas kasdieninėse treniruotėse.

Skaityti daugiau...

Evangelikų reformatų jaunimo stovykla 2024

Ši, jau daug metų vykstanti jaunimo stovykla, įsileidžia naujus stovyklautojus ir padeda jiems atrasti kelią pas Dievą, siūlydama dalyviams galimybę ne tik gauti vertingų dvasinių žinių, bet ir patirti bendrystės jausmą. Čia jauni žmonės gali giliau pažinti savo tikėjimą, dalyvauti prasmingose diskusijose ir užmegzti draugystes su bendraamžiais, kurie dalijasi panašiomis vertybėmis.

Skaityti daugiau...

Daugiau nei pergalės 2023

Eglė Grucytė
Stovyklos direktorė

Baigiasi vasara, medžių lapai ima keisti spalvą, mokiniai, o gal jų tėveliai, ruošiasi į mokyklas, tačiau kai kurių širdelėse vis dar virpa vasaros atsiminimai.

Norėčiau ir aš pasidalinti savaisiais. Šiais metais tarpe kitų mūsų bažnyčios organizuotų stovyklų, vyko ir krikščioniška sporto stovykla.

Skaityti daugiau...

Vaikų vasaros stovyklos Nemradas-2023

Šių metų liepos 22 dieną Nemunėlio Radviliškyje prasidėjo jau 30-oji vaikų vasaros stovykla, visus vaikus pakvietusi giesmės žodžiais Jėzus nori mus matyt kartu. Šiais metais stovyklavo, giedojo, į žygius keliavo ir kitaip savaitę kartu leido beveik 140 vaikų ir arti 50 vadovų savanorių, įskaitant stovyklos direktorius Gertrūdą Juršėnę ir Joną Venckūną, bei dvasinį vadovą kun. Franką van Dalen‘ą.

Skaityti daugiau...

Dvasininkai

 

Raimondas Stankevičius

+370 655 43678

Rimas Mikalauskas

+370 686 66383

Tomas Šernas

+370 655 43677

Sigita Veinzierl  

+370 681 66661

Frank van Dalen

+370 616 01303

Holger Lahayne

+370 686 60684

Dainius Jaudegis 

+370 686 43344

Artūras Laisis

+370 634 35242

Romas Pukys

+370 650 50302

 

 

         

Senjoratas

 

Raštinės adresas

Pylimo g. 20-13, LT-01118, Vilnius 

Gen. superintendentas

+370 655 43678 

Vicesuperintendentas

+370 686 66383 

Kancleris

+370 609 04881 

Skaityti plačiau...

Rekvizitai

 

Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčia - Sinodas
Identifikavimo kodas: 192100594
Adresas: Reformatų g. 3a, LT-41175 Biržai
Kontaktinis el. paštas: info[eta]ref.lt 
Telefonas: +370 450 35100
Banko kodas: 40100, Luminor Bank AB
Sąskaita: LT174010041300081376