Susitikimas pas Biržų r. merą
Pirmadienio ryte Biržų rajono meras Kęstutis Knizikevičius pakvietė įvairių konfesijų dvasininkus apsilankyti į savivaldybės rūmus, adventiniam pabendravimui prie kavos puodelio. Susitikime dalyvavo Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos katalikų klebonas kun. Jonas Morkvėnas, Biržų ev. ref. parapijos klebonas kun. Rimas Mikalauskas, Biržų sekmininkų bažnyčios pastorius Arminas Zybartas ir Biržų rajone patarnaujantis adventistų pastorius Virginijus Radžius. Iš savivaldybės pusės dalyvavo pats meras Kęstutis Knizikevičius, savivaldybės vicemerai Astra Korsakienė ir Steponas Staškevičius bei mero patarėja Toma Rožėnienė. Į susitikimo buvo pakviestas, keliavo, bet, dėl blogų oro sąlygų ir sugedus automobiliui, neatvyko Biržų evangelikų liuteronų parapijai patarnaujantis kunigas Juozas Mišeikis.
Meras pasveikino susirinkusius susitikimo dalyvius. Susitikime meras domėjosi religinių bendruomenių gyvenimo iššūkiais, problemomis. Dvasininkai domėjosi savivaldybei, miesto gyventojams svarbiais klausimais. Pavyzdžiui, buvo paklausta dėl vienos svarbiausių Biržų gatvių – Vytauto – pėsčiųjų perėjų apšvietimo ir apskritai eismo saugumo mieste padėtimi. Savivaldybės atstovai išsamiai atsakė į dvasininkų klausimus. Verta visiems suprasti ir žinoti, kad nepaisant kokie mes bebūtume skirtingi amžiumi, išsilavinimu, socialine padėtimi, politinėmis ir religinėms pažiūromis – mes visi esame Biržų ir visos Lietuvos piliečiai – Respublikos piliečiai, o pats žodis Respublika reiškia – „bendras reikalas“. Pažindami vieni kitų iššūkius, mes ieškome tinkamiausio mums bendram reikalui sprendimo. Kun. Rimas Mikalauskas atkreipė dėmesį, kad manoma, jog Bažnyčia yra turtinga ir jai nereikia paramos iš valdžios institucijų. Deja, faktiškai Bažnyčia buvo apiplėšta per valdžios institucijas, kai jas sovietmečiu buvo užgrobę žmonės, vykdę nedorą politiką. Ilgus dešimtmečius valstybė naudojosi Bažnyčios turtu ir šiandien teisinga būtų grąžinti ne tik dar kai kur nesugrąžintą, nusavintą Bažnyčios turtą, bet stengtis kompensuoti savo laiku sudarytą žalą. Bažnyčiai neturi būti skiriama parama, bet išmokama valstybės skola už ilgus metus jos nusavintą ir naudotą bažnytinį turtą. Tokiu atveju, reiktų atlikti paskaičiavimus ir geranoriškai sutarti, kad ateityje nekiltų nesusipratimu. Neturime būti vieni kitiems skolingi, išskyrus meilę ir teisingumą.
Susitikime buvo pasidalinta apie artėjančius ekumeninius renginius, sutarta laisvai ir betarpiškai komunikuoti, jei iškiltų atskirų klausimų ar iššūkių. Kuo labiau pažįstame save ir vieni kitus, tuo labiau vieni kitus branginame, gerbiame ir saugome. Visi esame šio krašto žmonės ir piliečiai, Biržai turi savo išskirtinumą. Juk čia neatsitiktinai turime daugiau nei kelias konfesijas ir bažnyčių pastatus, keletą laikraščių, kelias upes, daug partijų ir dar daugiau nuomonių, bet vieną Tėvynę, kuri prasideda čia. Nenorime būti savo krašte ar namuose baudžiauninkais, bet šeimininkais, mokančiais kelti problemas, jas diskutuoti ir planuoti ne nuo rinkimų iki rinkimų, bet strategiškai dešimtinis metų į priekį. Kartu norime, kad Biržų krašte būtų saugu ir gera auginti vaikus, kurti šeimas, laisvai išpažinti tai, kuo tiki ir statyti ateitį drauge. O, jei prireiks, neduok Dieve, ją ir kartu ginti.
Susitikimas užbaigtas bendra malda ir mero kvietimu vėl susitikti tiek atskiruose bažnytiniuose ar valstybiniuose renginiuose, tiek kasdieniniame gyvenime, taip pat ir kitais metais prieššventiniu laikotarpiu.
InfoRef LT