Alė Klovaitė

Pirmomis 2019 metų dienomis Vilniaus m. savivaldybės administracijos atstovė susisiekė su Lietuvos evangelikų reformatų generaliniu superintendentu kunigu Tomu Šernu ir perdavė miesto mero Remigijaus Šimašiaus pageidavimą susitikti su juo ir kitais Bažnyčios bei Vilniaus parapijos vyresniaisiais.

Susitikimas įvyko 2019 m. sausio 4 dieną 13 val. Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje (Pylimo g. 18). Susitikime dalyvavo generalinis superintendentas kun. Tomas Šernas, vicesuperintendentas kun. Raimondas Stankevičius, LER Konsistorijos prezidentas, kuratorius Nerijus Krikščikas, Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininkas, kuratorius Donatas Balčiauskas, kuratorius Holger Lahayne, Vilniaus parapijos seniūnų tarybos pirmininkas, kuratorius Giedrius Vaitiekūnas.

Generalinis superintendentas kun. Tomas Šernas padėkojo  miesto merui R.Šimašiui už parodytą dėmesį jam ir visai Vilniaus miesto evangelikų reformatų bendruomenei ir išreiškė viltį, kad išsakytos problemos, iškelti klausimai ir pasiūlymai  sulauks teigiamų sprendimų.

Kun. Tomas Šernas ir kun. Raimondas Stankevičius papasakojo apie bažnyčios laiptų akmenis ant kurių galimai yra hebrajiški rašmenys, ir dėl jų, kai kurie žydų bendruomenės nariai kelia klausimus dėl jų grąžinimo. Sutarta šią problemą spręsti kartu.

Konsistorijos prezidentas kuratorius Nerijus Krikščikas ir kun. Raimondas Stankevičius papasakojo apie bažnyčios remonto eigą. Domėjosi galimybe kaip būtų galima sutvarkyti šalia bažnyčios esantį skverą, jame esančius medžius formuoti, kad šakos neužstotų bažnyčioje šviesos, o šaknys neardytų bažnyčios pamatų. Reikalinga panaikinti visus graffiti „kūrinius“. Vykdant bažnyčios remonto darbus kitų aplinkos tvarkymo darbų atlikti dabar netikslinga.

Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininkas, kuratorius Donatas Balčiauskas išreiškė nuomonę dėl tikslingumo bažnyčios teritoriją aptverti tvora. Atliekant Reformatų skvero remonto darbus būtina pažymėti visus Reformacijos paveldo objektus, kad būtų įprasmintas iš užfiksuotas istoriškumas.

Miesto meras R. Šimašius papasakojo, kad miesto svivaldybė turi galimybę tvarkyti bendras viešąsias erdves esančias prie bažnyčių. Galima sutvarkyti skverelį prie bažnyčios, panaikinti graffiti, tinkamai sutvarkyti apšvietimą, laiptus ir erdvę iki bažnyčios. Dėl bažnyčios laiptų su galimai hebraiškomis  raidėmis, meras pažadėjo išsiaiškinti su atsakingais savivaldybės darbuotojais ir spręsti klausimą. Tvorų tverti meras nepatarė, kadangi prie bažnyčios esanti erdvė yra viešosios erdvės dalis ir galima sulaukti miestiečių ir miesto svečių neigiamos reakcijos.

Meras pažadėjo, kad klausimus spręsti ir nuveikti darbus, kurie susitikimo metu buvo aptarti Bažnyčios ir Vilniaus mero, atsakingi atstovai 2019 metais planuos būtinus ir galimus darbus, sudarys sutartis, numatys finansavimo galimybes.

Susitikimo dalyviai pasišildė garuojančia arbata. Plevenant degančios žvakės liepsnelei ir išsiskyrė su viltimi, kad Naujaisiais bus geriau, šviesiau ir protingiau...

Foto: Holger Lahayne

Kunigai

Tomas Šernas8 655 43677       

 

Rimas Mikalauskas8 686 66383       

      

Sigita Veinzierl
       

  (ilgalaikėse atostogose)

Raimondas Stankevičius8 655 43678       

 

Frank van Dalen                   8 61601303

        

Holger Lahayne                    8 686 60684

Romas Pukys                         8 650 50302 


    

Tomas Sakas (akadem. atostogose)                

Senjoratas

Raštinės adresas

Pylimo g. 20-13,
LT-01118, Vilnius

Generalinis superintendentas

  8 655 43678
Vicesuperintendentas   8 655 43677
Kanclerė   8 699 04137
    

 

Skaityti plačiau...

 

 

 

Rekvizitai

Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčia - Sinodas
Identifikavimo kodas: 192100594
Adresas: Reformatų g. 3a, LT-41175 Biržai
Kontaktinis el. paštas: info[eta]ref.lt 
Telefonas: +370 450 35100
Banko kodas: 40100, Luminor Bank AB
Sąskaita: LT174010041300081376

Prisijungimas