Spalio 3 d. Vilniaus ev. reformatų bažnyčioje koncertavo Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokiniai ir jų mokytojai, šiuo koncertu paminėdami Tarptautinę mokytojų dieną.

Vilniaus reformatų bažnyčioje nuo pat jos pastatymo nekoncertavo tiek jaunų žmonių. O ir susirinkę klausytojai dauguma pirmą kartą peržengė šios bažnyčios slenkstį, kai kuriems jų apskritai niekada neteko apsilankyti evangelikų maldos namuose. Tai buvo pažintinis koncertas abiem prasmėm: reformatams – su neįprastos sudėties ansambliais, fleitų orkestru, dalyviams ir svečiams – pabuvoti protestantiškai paprastoje, asketiškoje bažnyčioje.

Koncertą paskelbė „fanfarų" garsais trombonų trio: Tomas Chmelevskis, Valentas Kuklis, Lukas Škimelis, mokyt. Algirdas Šuminas.

 

Po jų Vilniaus parapijos klebonas kun. Raimondas Stankevičius pasveikino esamus ir buvusius mokytojus Tarptautinės mokytojų dienos proga, o visus susirinkusius – atvykus į reformatų bažnyčią, ir palinkėjo atlikėjams sėkmės koncertuojant, o klausytojams – malonių akimirkų klausantis.

Koncerte skambėjo austrų kompozitoriaus Volfgango Amadėjaus Mocarto, italų: Jeano-Baptisto Lully, Gaetano Donicetti, Alesandro Skarlatti, Antonio Vivaldi, Anglijoje gyvenusio vokiečių kompozitoriaus Georgo Fridricho Hendelio, lietuvių kompozitoriaus Juozo Pakalnio kūriniai, taip pat aranžuotės pagal anglų liaudies dainas.

Atlikėjai keitė vieni kitus, pripildydami bažnyčios erdvę neįprastų jai garsų: grojo obojai, fleitos, trombonai... dainavo būsimosios estrados solistės ar operų primadonos... Įsidėmėkite jų vardus: Fausta Balčaitytė, Indrė Sokolovaitė, Kamilė Grušnytė.

Gal kada nors skaitysime afišose ir Augustino Ališausko (trombonas), Juozapo Ivanausko (obojus), Gabijos Laibakojytės (fleita) ar Augustės Janatjevos (fleita) pavardes.

Ne tik akompaniatoriais, bet ir koncertuojančiais solistais gal būt užaugs pianistai Dovydas Kiauka, Ana Golovkina...

Klausytojai visus sutikdavo padrąsinančiais plojimais, palydėdavo – net ovacijomis.

Visus sužavėjo neįprastas – net per dvidešimt fleitų – orkestras, kuriam vadovauja Marius Pupkovas. Jis ir Vilniaus parapijos tarybos narys Raimondas Natka buvo šio koncerto reformatų bažnyčioje iniciatoriai.

Koncerto staigmena buvo dainininkės, sopranų trio „Trys panteros" narės Raimondos Tallat-Kelpšaitės pasirodymas. Ji kartu su fleitų orkestru atliko J. Pakalnio harm. lietuvių liaudies dainą „Siuntė mane motinėlė".

Koncerto sėkmę lėmė ir prieš 180 metų šią bažnyčią projektavę architektai, statytojai: akustika buvo puiki – tuo įsitikino ir atlikėjai, ir klausytojai. Jaunųjų solisčių balsai skambėjo subtiliai, buvo išryškinti visi niuansai, kūrinio ir atlikėjo balso grožis. Solistes paruošė jau minėta Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Raimonda Tallat-Kelpšaitė ir Lietuvos operos ir baleto teatro solistė Laima Domikaitė. Vokalistams puikiai talkino prityrę koncertmeisteriai Vaiva Eidukaitytė-Storastienė ir Gytis Cinauskas, kurių pavardes galime išvysti afišose, šalia koncertuojančių Lietuvoje ir užsienyje žymiausių mūsų šalies solistų.

Džiaugiamės, kad penktadienio vakarą galėjome praleisti kartu su talentingais, meną mylinčiais, muzikuojančiais vaikais ir jų atsidavusiais mokytojais.

D.Gudliauskienė

Kunigai

Tomas Šernas8 655 43677       

 

Rimas Mikalauskas8 686 66383       

      

Sigita Veinzierl
       

  (ilgalaikėse atostogose)

Raimondas Stankevičius8 655 43678       

 

Frank van Dalen                   8 61601303

        

Holger Lahayne                    8 686 60684

Romas Pukys                         8 650 50302 


    

Tomas Sakas (akadem. atostogose)                

Senjoratas

Raštinės adresas

Pylimo g. 20-13,
LT-01118, Vilnius

Generalinis superintendentas

  8 655 43678
Vicesuperintendentas   8 655 43677
Kanclerė   8 699 04137
    

 

Skaityti plačiau...

 

 

 

Rekvizitai

Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčia - Sinodas
Identifikavimo kodas: 192100594
Adresas: Reformatų g. 3a, LT-41175 Biržai
Kontaktinis el. paštas: info[eta]ref.lt 
Telefonas: +370 450 35100
Banko kodas: 40100, Luminor Bank AB
Sąskaita: LT174010041300081376

Prisijungimas