Evangelikų reformatų Bažnyčia jau kurį laiką galvoja apie diakoninę tarnystę, ar net apie Diakonijos įstaigos įkūrimą, kokią turi Lietuvos evangelikų liuteronų Bažnyčia. Tuomet dvasininkams nereikia tiesiogiai rūpintis „tarnavimu prie stalų". Diakoninę tarnystę efektyviai vysto ir Bažnyčia Tikėjimo Žodis. Beje, ši evangelinė bendruomenė neseniai priėmė nutarimą, kad naudosis reformatišku-presbiterionišku katekizmu.

Straipsnelis apie įkurtą ir veikiančią nedidelę „savarankiško gyvenimo namų" bendruomenę suteikia mums minčių ir gerą paskatinimą. Mes, reformatai, tikrai turime ko pasimokyti iš brolių ir seserų evangelikų. Daugelis didelių dalykų tikėjimu padaroma. Nenuostabu, kad ten, kur širdyje gyvas tikėjimo žodis, ten vyksta ir gyvenimą keičiantys tikėjimo darbai.

Kun.Tomas Šernas


Jau anksčiau rašėme, kad prieš kelerius metus Naujosios Akmenės bažnyčios pastoriaus Mindaugo Palionio iniciatyva nupirktas didelis pastatas Anykščių raj. Troškūnuose, kuriame buvo įsteigti Savarankiško gyvenimo namai vyresnio amžiaus asmenims.

Šiuo metu Savarankiško gyvenimo namuose gyvena vienuolika asmenų. Prie senbuvių Jono ir Ženios prisijungė Žydrūnas, Kąstytis, Edmundas, Gediminas, Antanas ir Valerijus. Kiekvieno jų gyvenimas nelengvas - vieni jų užsiregistravę darbo biržoje, bet neturi jokių pajamų, kiti gauna pašalpas arba neįgalumo pensijas.

Prieglobstis1Tačiau džiugina, kad mus remia tikintieji, o ir patys seneliai noriai darbuojasi, prižiūrėdami nedidelį ūkį, susikūrusį gerų žmonių dėka: turime ožką su ožiu, keliolika triušių, dvi vištas ir gaidį. Virtuvėje šeimininkauja sumani virėja Virginija, tad maistui išleidžiame nedaug pinigų. Be to, neseniai dideliu kiekiu bulvių parėmė geradaris ūkininkas Henrikas iš Vilniaus.

Gediminas ėmėsi remontuoti susidėvėjusias kėdes, o dovanota siuvamąja mašina siūsime užtiesaliukus kėdėms, padėkliukus ir pirštines karštiems indams padėti. Jei pasiseks visa tai parduoti, už gautas lėšas pastate įsirengsime dar vieną, didesnį, sanitarinį mazgą. Tam kaupiame ir rėmėjų pervestas lėšas.

Visiems darbams vadovauja LPF „Prieglobstis" darbuotoja Neringa su vyru Arūnu. Labai džiaugiamės ir dėkojame, kad mums padeda savanoriai - Janina iš Gargždų ir Eugenija iš Kauno. Nors Eugenija jau pati senjorė, iki šiol gyvenusi Kaune, tačiau pasiryžo persikelti gyventi į Anykščius, kad galėtų padėti šių namų gyventojams. Prieglobstis2Dėkojame ir savanoriui Petrui už koklinių pečių apžiūrą bei remontą, sandėlio daržovėms įrengimą, morkų atvežimą, o Juozui iš Vievio už gitarą.

Džiugina, kad dažnai sulaukiame svečių, kurie dalinasi Dievo žodžio įžvalgomis. Gyventojams tai patinka, mat kai kurie patys mėgsta skaityti Bibliją. Miestelyje vyksta ir daugiau renginių. Nesenai Troškūnų vienuolyno patalpose vyko krikščioniškos organizacijos - Veikliųjų žmonių bendrijos organizuota evangelizacija, kurioje dalyvavo ir mūsų gyventojai. Į renginį susirinko penkiasdešimt žmonių, keli iš jų meldėsi atgailos malda.

Jeigu norite daugiau sužinoti apie Savarankiško gyvenimo namus, rašykite mums adresu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., www.prieglobstis.org, arba skambinkite telefonu Rimui 867635010.

Jei norėtumėte paremti, šiuo metu mums dar trūksta skalbyklės, viengulių lovų, spintų.

Rimas Kisielius

 

Straipsnis iš www.btz.lt

 

Kunigai

Tomas Šernas8 655 43677       

 

Rimas Mikalauskas8 686 66383       

      

Sigita Veinzierl
8 681 66661       

  

Raimondas Stankevičius8 655 43678       

 

Frank van Dalen                   8 61601303

        

Holger Lahayne                    8 686 60684

Romas Pukys                         8 650 50302 


    

Tomas Sakas     
(akadem. atostogos)      
     8 678 72960       

Senjoratas

Raštinės adresas

Pylimo g. 20-13,
LT-01118, Vilnius

Generalinis superintendentas

  8 655 43678
Vicesuperintendentas   8 655 43677
Kanclerė   8 699 04137
    

 

Skaityti plačiau...

 

 

 

Rekvizitai

Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčia - Sinodas
Identifikavimo kodas: 192100594
Adresas: Reformatų g. 3a, LT-41175 Biržai
Kontaktinis el. paštas: info[eta]ref.lt 
Telefonas: +370 450 35100
Banko kodas: 40100, Luminor Bank AB
Sąskaita: LT174010041300081376

Prisijungimas