Didžiausios pasaulyje krikščioniškų išteklių bibliotekos „LifeWay Christian Resources" vadovas Tomas Raineris pasidalijo mintimis apie tai, kaip kovoti su mintimis mesti tarnavimą.


„Sykį vienas pastorius manęs paklausė, ar man tarnaujant ganytoju kada nors buvo kilusi mintis viską mesti. Šis klausimas mane beveik prajuokino. Atsakiau greitai ir sąžiningai: „Taip, maždaug kartą per savaitę".

Jeigu tarnaujate bažnyčioje ir niekada nesvarstėte galimybės viską mesti, jūs priklausote mažumai. Žinoma, būna ir toks laikas, kai iš tiesų reikia pasitraukti. Tačiau jeigu noras pasitraukti kyla dėl esamų sunkumų, su kuriais ganytojai nuolat susiduria, norėčiau pasidalyti keliomis mintimis, kurios, galbūt, padės jums persigalvoti.

1. Daugelis audrų greitai praeina. Galiu atsiminti daugybę atvejų, kai atrodė, kad visas pasaulis yra prieš mane. Tačiau nepraėjus nė savaitei audros nurimdavo. Daugelis dalykų, kurie šiandien atrodo kritiniai, po kurio laiko paliks tik miglotus atsiminimus.

2. Galbūt problema slypi ne jumyse. Kritikai ir jums nepritariantys asmenys jumyse tiesiog rado tinkamą taikinį. Gal jie nepatenkinki visai ne jumis, tiesiog jūs tarnaujate matomoje vietoje, taigi problemą galima suversti ant jūsų. Taigi, galimas daiktas, kad problema slypi ne jumyse, o kažkur kitur.

3. Dauguma bažnyčios narių jus palaiko. Tiesa, būna atvejų, kai pastorius iš pareigų pašalina kerštingi ar suklaidinti asmenys, tačiau dažniausiai mažuma neturi valdžios. Tad atminkite, kad dauguma bažnyčios narių tikriausiai jus myli ir palaiko.

4. Atminkite savo pašaukimą. Tikriausiai jūs puikiai prisimenate tą laiką, kai Viešpats jus pašaukė tarnauti ir atvedė į šią bažnyčią. Nepamirškite šio pašaukimo. Visą laiką turite jo laikytis.

5. Tie, kurie tarnauja ilgą laiką, mato geresnių dienų. Kartais tam, kad pelnyti bažnyčios narių palankumą, turi praeiti ne vieni metai. Viena iš dovanų, kurių reikia ganytojui, - pastovumas.

6. Jeigu kenčia vienas bažnyčios narys, kenčia ir kiti. Jūs irgi esate bažnyčios narys, taigi, deja, kitų asmenų kartėlis bei skausmas gali būti nukeiptas į jus.

7. Kitose bažnyčiose padėtis ne ką geresnė. Daugelis tarnautojų kenčia nuo sindromo „kaimyno žolė žalesnė". Jie eina iš bažnyčios į bažnyčią stengdamiesi rasti tokią, kurioje nebūtų problemų, kritikos ir sunkių situacijų. Bet tokios bažnyčios nėra.

8. Daugelį tikinčiųjų liūdina kultūriniai pokyčiai. Jie prisimena „senus gerus laikus", kai kur kas daugiau žmonių lankė bažnyčią, o pokyčiai buvo minimalūs. Jie nusivylę, bijo, ir priežastį dažnai perkelia į jus.

9. Dievas su jumis. Žinau, kad teoriškai jūs su tuo sutinkate, tačiau jums reikia dar kartą pamąstyti ir pritarti tam ir praktiškai. Dievas jus pašaukė, Dievas jus myli. Jis jūsų nepaliks.

Raginu apie tai pamąstyti pastorius ir visus kitus asmenis, kuriems tarnavimas bažnyčioje taip pat yra darbas. Tarnauti bažnyčioje gali būti sunku. Tačiau jūs buvote pašauktas tarnauti net patiems „mažiausiems" ir netgi jei jie taps didžiausiu galvos skausmu.

Straipsnis paimtas iš www.btz.lt

Kunigai

Tomas Šernas8 655 43677       

 

Rimas Mikalauskas8 686 66383       

      

Sigita Veinzierl
8 681 66661       

  

Raimondas Stankevičius8 655 43678       

 

Romas Pukys8 650 50302       

 
    

Tomas Sakas
(akadem. atostogos)
8 678 72960       

Senjoratas

Raštinės adresas

Pylimo g. 20-13,
LT-01118, Vilnius

Gen. superintendentas   8 655 43677
Vicesuperintendentas   8 655 43678
Kanclerė   8 699 04137
Buhalterė   

Skaityti plačiau...

 

 

 

Rekvizitai

Lietuvos evangelikų reformatų Bažnyčia - Sinodas
Identifikavimo kodas: 192100594
Adresas: Reformatų g. 3a, LT-41175 Biržai
Kontaktinis el. paštas: info[eta]ref.lt 
Telefonas: +370 450 35100
Banko kodas: 40100, Luminor Bank AB
Sąskaita: LT174010041300081376

Prisijungimas